Şarköy Masaj Salonu

Yaşam denen kavram sonunun nasıl biteceğini bilemediğimiz bir olgu olsa da kendi içinde katmanlar güzellikler içeriyor ve insanların karşısına farklı gereksinimler için farklı türden olgular çıkıyor. İşte onlardan bir tanesi de masaj olgusudur. Bugün başta Ankara İzmir, İstanbul gibi büyükşehirlerde yaşayanlar olmak üzere birçok insan kadın erkek genç aşlı fark etmeksizin masaj salonlarına gidiyor. Dahası bu masaj salonları sadece üstte ifade edilen büyükşehirlerde değil küçük kentlerde de yer alıyor. Şarköy masaj salonu da buna verilebilecek en güzel örneklerin başında geliyor.

Şarköy Kentine Genel Bakış

Şarköy masaj salonu hakkında bilgi vermeden önce kenti tanımayanlar için bilgi vermek gerekir ise şu bilgilere yer verilebilir. Şarköy  Marmara bölgesinde Tekirdağ iline bağlı kendisine has karakteristikleri olan son derece şirin ve güzel Marmara Denizine kıyısı olan bir yerleşim birimidir. Tekirdağ ilinin sayfiye yerlerinden birisi olarak da adlandırılmak mümkündür.  Kentte eğitimli ve masajın faydalarından yararlanmak isteyen kişiler masaj salonuna giderek günün yorgunluğu, yaşadıkları stresi atarak rahatlama yoluna gidiyorlar. Kentin birçok alanda olduğu gibi bu alanda da son derece çağdaş ve modern yerlere sahip olduğunun altını çizmek gerekir.

Masaj Nedir?

Masaj kelimesi belki de dünyanın en evrensel kelimelerinden bir tanesidir. Dahası dünyanın en eski kavramlarından bir tanesidir. Neredeyse insanlık tarihi kadar eskidir. Dünyanın en eski medeniyetleri o gün ki koşullar gereğince birçok sağlık sorununu masaj yoluyla gidermeye çalışmışlardır. Masaj sözcüğü dilimizde aktif olarak kullanılmakla birlikte Arapça bir sözcük olup sıvazlayarak iyileştirmek anlamına gelir. Nitekim Hintliler, Araplar, Çinliler yüzlerce yıl boyunca masaj yaparak insanların iyileşmesini sağlamıştır. Psikolojik sorunların giderilmesi, felç durumunun giderilmesi, baş ağrısının ve vücudun diğer yerlerinde olan ağrıların giderilmesi gibi  çok değişik amaçlar için kullanılarak günümüze kadar gelmiştir. Şarköy masaj salonu  da alanında en iddialı olan yerlerin başında Şarköy kentinde domino etkisi yaratacak bir hizmet kurumudur.

Masaj Türleri ve Özellikleri

Şarköy masaj salonu hakkında daha detaylı bilgi vermeden önce masaj türleri  ve özellikleri hakkında bilgi vermemiz gerekir ise o noktada da şu bilgiler verilebilir

  • Klasik Masaj: Bu masajın bir diğer adı İsveç Masajıdır. Asya kıtasından masaj dünyaya açıldıkça İsveç masajı da dünyada en çok yapılan masaj türleri arasına girmiştir.  Özel kokulu yağlar ile yapılan bu masaj kişinin tam anlamı ile rahatlamasını sağlar
  • Sporcu Masajı: Amatör ya da profesyonel olarak spor yapan kişilerin yaptırdığı bir masaj türüdür. Bu masaj ile sporcular yapacakları spor karşılaşmalarına daha etkin bir biçimde hazırlanırlar. Böylece daha üstünbir performans ile spor yapma şansına sahip olurlar.
  • Thai Masajı: Dünyaya Tayland’dan yayılan bu masaj diğerlerinden biraz daha farklı olup özel bir uzmanlık alanı gerektirir. Kısmi sert bir zeminde yapılan bir masaj türüdür. En az 1.5 saat devam eder.  Bedende hiç çalıştırılmayan bölümler bile çalıştırılır.  Zorlayıcı bir masaj olmasına rağmen kişilerin son derece rahatlamasını sağlar.
  • Sıcak Taş Masajı: Son derece şifalı volkanik taşlar ile yapılan bir masaj türüdür. Sıcak ya da duruma göre soğuk taşlar kullanılabilir. Özellikle gün boyu son derece negatif bir ortamda çalışan kişilerin üzerinde olan olumsuz duyguları atması için idealdir.
  • Shiatsu Masajı: Japonya menşeili olan bu masajın diğerlerine göre iki temel farkı vardır. Bunlardan ilki tamamen tedavi edici bir masaj olmasıdır. Bir diğer farkı ise sert olmasıdır
  • Refleksoloji: Denge amaçlı olarak yapılan özel bir masaj türüdür. Kişinin hem bedensel, hem de ruhsal olarak kendisini dengede hissetmesini sağlar. Kendi içinde mistik yönleri olan bir masaj türüdür.
  • Omuz Baş Boyun Masajı: Eğer başınızda, boynunuzda, omuzunuzda ağrı hissediyor iseniz o zaman bu masaj türü tam olarak sizin için biçilmiş kaftandır.

Masaj Salonu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şarköy masaj salonu bir masaj salonunda sahip olunması gereken tüm özelliklere sahip olduğundan güvenle gelebilirsiniz. Lakin masaj salonu seçimlerinde mutlaka masör masözlerin sizin yaptıracağınız masaj türünde gerekli eğitim bilgi ve birikimi sertifikası olup olmadığına bakılmalıdır. Alanın temiz olduğundan, hijyen kurallarına uygun olarak hizmet verdiğinden de emin olunması gerekir.  Eğer başka hizmetler varsa ve diğer alanlarda da hizmet alınacak ise o alanlarda da yetkin olup olmadığı iyice araştırılmalıdır. İşin finansal kısmı en son düşünülmelidir.

Masaj Salonumuzda Verilen Hizmetler

Şarköy masaj salonu tarafından verilen hizmetlerden de bu noktada bahsetmek gerekir ise öncelikli olarak üstte ifade edilen tüm masaj türleri alanında uzman, eğitimli, sertifikalı olan masöz ve masörler tarafından tamamen kişiye özel olarak gerçekleştirilir.

Son derece modern ve Avrupa normlarında olan masaj salonumuz içinde yine alanında duayen olan kişiler tarafından yapılan kese köpük uygulaması vardır. Kişiler düzenli temizliği yapılan hamama gelerek günün tüm yorgunluğunu atabilirler.  Bunun yanı sıra eğer en iyi cilt bakımını nerede yaptıracağım diye düşünüyor iseniz o zaman doğru adres elbette bizim masaj salonumuzdur. Kişinin cildine uygun olarak cilde hiçbir biçimde zarar vermeyecek olan üst segment grubunda olan dermokozmetik malzemeler ile cilt bakımı yapılır.

Manikür, pedikür, saç bakımı, saç kesim, boya fön vb. işler de firmamız tarafından verilen diğer hizmetlerdir. Bu hizmetlerden dilediğiniz alanda ya da alanlarda hizmet alabilirsiniz.

Masaj Salonu Çalışma Şeklimiz

Şarköy masaj salonu olarak çalışma şeklimiz hakkında da bilgi vermek gerekir ise firmamız haftada 6 gün Pazar hariç sabah 9.00 akşam 21.00 saatleri arasında açıktır. Firmamız tüm alanlarda randevu sistemi ile çalışır. Gün içinde birkaç farklı hizmet için randevu almanız mümkündür.

Masaj salonumuzda daha önceden gelenlerin çok iyi bildiği gibi çok özel bir vitamin bar ve dinlenme-bekleme salonu vardır.  Burada keyifle bir şeyler yudumlayabilir, çalan dinlendirici müzikler eşliğinde yaşamın güzelliklerini yaşayabilirsiniz.

Bu noktada şunu da ifade etmemiz gerekir ki firmamız alanında sahip olunması gereken tüm belgelere sahiptir. İlgili yasal mevzuatlara uygun olarak çalışır.